Przekazywanie wiedzy pracownikom nie jest prostym zadaniem. Trudno oczekiwać od nich zaangażowania, gdy dostarcza się im jedynie materiały szkoleniowe, nie sposób też liczyć na to, że każdy zatrudniony będzie tak samo zaangażowany w oglądanie filmów instruktarzowych. Warto pamiętać o tym, że najlepsze rezultaty przynosi spotkanie twarzą w twarz z osobą prowadzącą szkolenie. To właśnie wtedy pojawia się możliwość wymiany opinii na temat przedmiotu nauki, uczestnicy mogą też od razu zacząć testować zdobyte przez siebie informacje.

Aby spotkanie takie było skuteczne, niezbędny jest nie tylko doświadczony prowadzący. Okazuje się, że sale szkoleniowe w Warszawie są wcale nie mniej istotne. Powinny być one na tyle duże, aby pomieścić wszystkie osoby zainteresowane spotkaniem i na tyle dobrze oświetlone, aby można było chłonąć wiedzę w maksymalnie komfortowych warunkach. Atutem dobrych sal jest też dostęp do świeżego powietrza. Niewłaściwa wentylacja przyczynia się do tego, że nawet na najciekawszym spotkaniu uczestnikom zamykają się oczy.