Aby zostać pełnoprawnym kierowcą musimy zdać dwa egzaminy. Teoretyczny i praktyczny. Z czego składa się egzamin teoretyczny i jak wygląda?

Prawo jazdy – jak wygląda egzamin teoretyczny

Egzamin odbywa się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD). Gdy wejdziemy na salę do dyspozycji dostaniemy stanowisko komputerowe, za pomocą którego będziemy odpowiadać na losowo generowane pytania. Spokojnie program jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze więc każdy sobie z nim poradzi. Egzamin składa się z 32 pytań. 20 z nich to pytania podstawowe, a 12 to zagadnienia specjalistyczne. Punktacja pytań podstawowych zależna jest od tego jakie znaczenie mają w bezpieczeństwie drogowym, jeżeli mają duże znaczenie, mają więcej punktów.  Warto zaznaczyć, że są to pytania jednokrotnego wyboru: TAK/NIE. W przypadku pytań specjalistycznych, to są to pytania jednokrotnego wyboru: A, B lub C. Aby zdać egzamin teoretyczny potrzebujemy minimalnie 68 punktów z możliwych 74.

Jeżeli interesuje nas dobre przygotowanie do egzaminu to warto sprawdzić ofertę Ośrodka Szkolenia Kierowców Automobilklub Polski – Warszawa prawo jazdy. Wykłady oraz lekcje jazdy odbywaja się pod okiem wykwalifikowanych i cierpliwych instruktorów, którzy w bardzo dobry sposób przygotują nas do obu egzaminów.