Opanowanie technik jazdy samochodem w stolicy jawi się jako duże wyzwanie. To największe, a tym samym również najbardziej ruchliwe polskie miasto, można więc obawiać się, że poruszanie się po nim będzie skomplikowane.

Jeśli jednak zdecydujemy się na kurs prawa jazdy Warszawa Bemowo, dość szybko będziemy mogli przekonać się o tym, że nasze obawy wcale nie były uzasadnione. Rzeczywiście, Warszawa może onieśmielać młodych stażem kierowców. Lęk nie bierze się jednak z tego, że obowiązują tu inne niż w pozostałych miastach zasady ruchu drogowego. Jest przede wszystkim pokłosiem tego, że miasto jest duże, a tym samym więcej jest tu szerokich ulic, skrzyżowań i rond. Jeśli jednak kurs jest prowadzony przez doświadczonego instruktora, na długo przed właściwym egzaminem na prawo jazdy można opanować wszystkie zasady pozwalające na sprawne poruszanie się po mieście. Po dobrze przepracowanym kursie sam egzamin jest zresztą zwykle formalnością, a jego uczestnik koncentruje się jedynie na walce ze stresem przed tym dużym wydarzeniem.