Egzamin praktyczny na prawo jazdy kojarzy się dużej ilości osób ze stresem. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie należy on do najłatwiejszych. Aby zredukować poziom stresu warto dowiedzieć się jakie zadania mogą na nas czekać na placu manewrowym.

Zadania na placu manewrowym

Pierwszym zadaniem jakie na nas czeka po wywołaniu przez egzaminatora jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Z puli pytań losowane są nam 2 elementy które musimy sprawdzić mogą być nimi np. sprawdzenie świateł mijania oraz zaprezentowanie gdzie znajduje się zbiornik na płyn hamulcowy. Po wykonaniu tego zadania przygotowujemy się do jazdy. Musimy pamiętać o ustawieniu fotela, zagłówka, lusterek oraz zapięciu pasów. Następnie przechodzimy do jazdy po łuku do przodu i do tyłu. Tutaj należy pamiętać aby nie najechać na linie oraz nie dotknąć pachołków. Jeżeli pozytywnie wykonamy ten manewr przechodzimy do ruszania na wzniesieniu. Jeżeli wykonamy wszystkie zadania prawidłowo przechodzimy do egzaminu na mieście.

Jeżeli interesuje nas kurs prawa jazdy, to warto sprawdzić ofertę szkoły prawo jazdy w Warszawie.

Kategorie: Blog