Gdy pozytywnie ukończymy egzamin teoretyczny w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, możemy zapisać się na kolejny egzamin. Jest to ostatni element drogi do prawa jazdy, jeżeli zdamy egzamin praktyczny, to wystarczy tylko wyrobić prawo jazdy w urzędzie. Jak wygląda oraz z czego się składa egzamin praktyczny?

Egzamin praktyczny prawa jazdy

Egzamin praktyczny składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich przeprowadzany jest na placu manewrowym ośrodka, a kolejna część na drogach publicznych. W pierwszym etapie po naszej weryfikacji przez egzaminatora dostajemy kilka poleceń oraz zadań. Pierwszym zadaniem jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. W tym celu losujemy dwa zadania z zakresu kontroli technicznej. Następnie naszym zadaniem jest przygotować się do jazdy przez ustawienie ustawienie fotela, zagłówka, lusterek, zapięcie pasów oraz upewnienie się, że wszystkie drzwi są zamknięte. Gdy wykonamy te czynności przechodzimy do wykonania zadań na placu manewrowym. Pierwszym z nich jest jazda po łuku, a następnym jazda ze wzniesienia. Ostatnim etapem jest szereg zadań które wykonujemy w trakcie jazdy po mieście.

Jeżeli interesuje nas dobra szkoła jazdy to warto skorzystać z oferty firmy Warszawa prawo jazdy.

Kategorie: Blog