Którą szkołę dla kierowców wybrać? Zazwyczaj najlepszy pomysł to taka szkoła, która posiada wysoko wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy. Skąd jednak mamy wiedzieć, czy dana propozycja to faktycznie odpowiedni poziom? Najczęściej przyjdzie nam zgadywać lub opierać się na opinii znajomych, rodziny oraz Internetu. Dobrą wskazówką będzie tutaj jednak zawsze doświadczenie organizacji, której powierzymy naszą edukację.

Szkoły z długimi tradycjami

Zawsze warto sprawdzić, od jak dawna dana szkoła organizuje kursy dla kierowców. Szkoła prawa jazdy AutomobilKlub Polski działa na rynku już szalenie długo i prawdopodobne jest nawet, że jest to najstarsza (prawie) nieprzerwanie działająca szkoła kierowców w naszym kraju. Nie daje nam to oczywiście stuprocentowej pewności, że poziom kształcenia będzie wysoki w przypadku każdego konkretnego instruktora, ale takie miejsca zdecydowanie lepiej filtrują swoje kadry, niż niewielkie szkoły zakładane przez jedną osobę z odpowiednimi uprawnieniami.